HAKKIMIZDA

FORMAK Makina İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. 1988 Nisan ayında kurulmuştur. 1988'den günümüze kadar 25 yılı aşkın bir süredir ülkemiz taahhüt sektöründe hizmet vermektedir.

Ağırlıklı olarak çimento fabrikaları, cam sanayi ve madencilik sektörünün ihtiyaç duyduğu makine, proses, fırın ve çelik konstrüksiyon tasarım, projelendirme, imalat, montaj ve otomasyon işlerini yapmaktadır. Formak Ostim Organize Sanayi Bölgesinde ve Hasanoğlan Sanayi Bölgesinde bulunan atölyelerinde 4500 m2 kapalı ve 750 m2 sundurma altı olmak üzere toplam 5250 m2 çalışma alanına sahiptir. Güçlü ve yaratıcı teknik kadrosu, 75 kişilik daimi ekibi ve iş hacmine göre arttırılan şantiye personeli ile Formak geçtiğimiz 25 yıl içerisinde irili ufaklı bir çok projeye imza atmış ve ülkemizde bazı ilkleri gerçekleştirmiştir. Müşteri memnuniyetinin, şirketlerin devamlılığının garantisi olduğunun bilinciyle Formak, hizmetlerinin her alanında etkin kalite kontrol sistemlerini uygulamaya koymuştur.

Formak, müşteri taleplerini fazlasıyla karşılayan kaliteli ürün ve hizmetleriyle faaliyet gösterdiği sektörlerde kendisine haklı bir yer edinmiş, müşteriler tarafından her zaman aranan ve tercih edilen bir firma haline gelmiştir. Kalite konusundaki titizliğinin göstergesi olarak, 2004 yılında ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemini hayata geçirerek Sertifikasını almıştır.